Goldman Sachs znacznie obniżył prognozy cen złota

Goldman Sachs znacznie obniżył prognozy cen złota

Po pierwsze, pandemia Covid-19 powinna już definitywnie wygasać, więc światu odpadnie istotny czynnik niepewności. Po drugie, wraz z nią wygaszone zostaną nadzwyczajne covidowe „stymulanty”, które były lejtmotywem roku 2021. Prawdopodobnie nie będzie już nowych bilionów dolarów transferów fiskalnych i finansowanych „dodrukiem” pieniądza przez banki centralne.

Mija już niemal rok, a cena złota wyrażona w dolarach amerykańskich jak zaklęta waha się w przedziale od ok 1700 USD do nieco ponad 2000 USD za uncję. Zdaniem Tradera21 to naturalne, że w takiej sytuacji inwestorzy szukają odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje. Przecież mamy maxitrade rekordowo wysoką inflację, więc notowania złota powinny zaliczać coraz to nowe szczyty. Nowe inicjatywy światowych banków centralnych oraz rządów dotyczące wsparcia rynku oraz gospodarek zostały pomyślnie zrealizowane w 2021 roku, w efekcie czego cena złota spadała.

Liczba ofert najmu mieszkań w Polsce w rok spadła o 58%, a sprzedaży wzrosła o 18% – wynika z…

Za uncję, po tym gdy we wtorek tymczasowo wystrzeliła do 1788 dol. Na fali niepokoi o eskalację napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Notowania metalu szlachetnego wspierane są przez… Inflacja wpływa na wartość XAU, ale nie tak mocno, jak można byłoby przypuszczać.

Od początku roku akcje spółki podrożały o blisko 150 proc. Sprawdzamy, co dalej z notowaniami giełdowego producenta papieru. Jest rekomendacja dla akcji Allegro z ceną docelową powyżej 35 złPaweł Szpigiel, analityk BM mBanku, w raporcie z 5 sierpnia podwyższył rekomendację dla akcji Allegro z akumuluj do kupuj.

prognozy dla złota

Rdr, w lipcu tempo drożyzny hamowało o kolejne 3 pp. do 29 proc. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili czy już pięciopunktowy spadek tempa wzrostu cen uzasadnia nadzieję na trwałe wyhamowanie zawrotnej galopady stawek przedmiotowej grupy towarów. Już 4 maja ma zapaść kolejna decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie poziomu stóp, a oczekiwania są wysokie.

Dolar słabnie, złoto drożeje. Rynki reagują na posiedzenie FED

W dolarach amerykańskich wzrost ceny złota szacuje się na poziomie 24,6%, a w euro wzrost ten jest nieco mniejszy, ale i tak znaczący i wynosił 14,3%. Wzrost cen związany jest oczywiście z sytuacją na świecie. Nie da się ukryć, że pandemia oddziałała na gospodarkę światową. Ceny kruszcu wzrosły w wyniku prognozowanej inflacji i próby zabezpieczenia się przed nią. W 2021 r., z różnych powodów, miało miejsce kilka wzlotów i spadków cen złota.

Według prognoz analityków Long Forecast cena otwarcia w styczniu 2023 r. Do końca roku oczekuje się na stopniowy trend spadkowy. Pod koniec czerwca cena zamknięcia będzie na poziomie $2306. Następnie gwałtownych wzlotów czy spadków nie będzie. Cena zamknięcia w grudniu prognozowana jest na poziomie $2305. Analitycy Economy Forecast Agency są nastawieni jeszcze bardziej optymistycznie.

Ile kosztuje 1 kg sztabki złota?

Sztabki złota LBMA 1kg (24h) 24h Złoto \ SZTABKI 268 824,68 zł – Mennica Kapitałowa – Warszawa, Kraków Poznań, Gdańsk, Białystok, Katowice, Online.

Byczo nastawiony do krótkoterminowej perspektywy cen kruszcu w tym roku jest także Citibank. Ich trzymiesięczna prognoza przewiduje wzrost ceny złota do 2125 dolarów za uncję. Citibank spodziewa się jednak, że w ciągu kolejnych 6-12 miesięcy kurs spadnie do 1900 dolarów, a w długim okresie utrzyma poziom 1760 dolarów. Notowania złota w poprzednim tygodniu dynamicznie odbiły tokenexus się w górę, pokonując dystans z okolic 1720 USD za uncję do 1780 USD za uncję. Tymczasem a początku bieżącego tygodnia wzrosty są kontynuowane, a dzisiaj notowania złota testowały już poziom 1800 USD za uncję jako najbliższy techniczny opór. Dolar słabnie, złoto odbija Obserwowane ostatnio zwyżki cen złota to głownie efekt spadku wartości amerykańskiego dolara.

Dolar słabnie, złoto drożeje

Prognozy Citibank zakładają, że w III kwartale złoto osiągnie USD za uncję. Dużo dalej idzie Goldman Sachs, który – w razie wystąpienia recesji – prognozy dla złota widzi na koniec roku po USD. Tymczasem na wykresie cen złota widać pewne sygnały mogące świadczyć o tym, że trwająca od półtora roku konsolidacja dobiega końca. Ceny złota znalazły się w okolicach dolnego ograniczenia kanału, który opisuje obserwowaną od sześciu lat tendencję wzrostową na rynku kruszcu. Jednocześnie popyt na złoto napędzają napięcia geopolityczne, które psują nastroje na rynkach akcji.

Cena złota spot w czwartek rano spada o 0,22% do 1787,40 dol. Za uncję, po tym gdy sesję wcześniej tymczasowo wystrzeliła do okolic 1810 dol. Łącznie od początku tego roku złoto potaniało o 2,3%, a od szczytów z marca na 2070 dol. Przyczyną czwartkowej przeceny metalu szlachetnego jest pewien zwrot w globalnym sentymencie… Cena złota jest nieznacznie wyżej po środowej decyzji FOMC/Fed o podniesieniu stopy procentowej o 0,75 pp.

Zielona butelka Sprite odchodzi do lamusa. Po 60 latach będzie bardziej “eko”

Kurs akcji producenta gier powyżej poziomu kupna w… Wedle analityków Incrementum, warto je posiadać w portfelu i trzymać w długim terminie. Po nadchodzących exante opinie Wielkim Krachu nadejdzie odświeżony porządek rynku finansowego, w którym złoto powinno odgrywać znaczącą rolę, o wiele większą, niż dziś.

prognozy dla złota

Zdaniem Michała Stajniaka, jeśli zgodnie z oczekiwaniami dużej części inwestorów do pierwszej podwyżki stóp Fedu dojdzie w marcu, to właśnie wtedy można spodziewać się przełomu na rynku złota. Notowania złota przez długi czas pozostawały nieczułe na skrajnie łagodną politykę banków centralnych. Od kiedy ustanowiły szczyt w sierpniu 2020 r., nie potrafią wrócić do zwyżek, a ostatnio sprawiają wrażenie przyklejonych do pułapu 1800 dol. W środę kurs wynosił 1834 dol., czyli utrzymywał się o 12 proc. W roku 2021 umocnienie amerykańskiej waluty zaskoczyło praktycznie wszystkich rynkowych analityków, przy okazji obniżając dolarowe notowania metali szlachetnych. Prognozy na rok 2022 także zakładają osłabienie dolara, ale przy Fedzie podnoszącym stopy i EBC trzymającym je w sferze niedodatniej może o to być trudno.

Czy ciężka przyszłość jest dobra dla notowania złota?

Podwyżki stóp poprzedza zajście w gospodarce odpowiednich warunków, a zmiana polityki jest często przez decydentów zapowiadana ze sporym wyprzedzeniem. Choć globalnie złoto może jeszcze przez jakiś czas utrzymywać się w trendzie bocznym, jest wielce prawdopodobne, że w polskim złotym jego cena będzie wzrastała w 2022 roku, z uwagi na czynniki walutowe. W teorii cykl podwyżek powinien pomóc w walce z inflacją. W praktyce giełdy (zwłaszcza Wall Street), dzięki realnie zerowym lub ujemnym stopom procentowym i dodrukowi, mogły całkowicie ignorować sytuację w gospodarce. Zacieśnianie polityki monetarnej może to zmienić, a wówczas parkiet może skonfrontować się z ulicą .

Ewa Szmidt-Belcarz, kierująca Empikiem od siedmiu lat, odkupuje od funduszu Penta 51 proc. Zapowiada nowe sklepy i szybki rozwój w internecie. Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju prowadzi do przedłużania obecnych vimeo cmo mówić o humanizacji i personalizacji marki na smart hustle marketing conference 2021 lockdownów (np. w Szanghaju) oraz sprawia, że wprowadzane są nowe restrykcje. Chiny, które szybko poradziły sobie z pierwszą falą koronawirusa, coraz mocniej cierpią na swojej polityce „zerowej tolerancji” względem covid-19.

Konsumenci w skali makro wciąż mają ogromne „covidowe” oszczędności, których wydawanie będzie napędzać zarówno wzrost PKB jak i inflację CPI. Zaryzykuję jednak tezę, że ten pierwszy coraz słabiej, a tą drugą wciąż mocno. Klasyczna recesja – rozumiana jako spadek PKB lub wzrost bezrobocia – moim zdaniem w tym roku nam nie grozi. W efekcie otrzymamy kontynuację fazy inflacyjnego spowolnienia gospodarczego, które raczej będzie promowało defensywne zarządzanie kapitałem. Biznes w INTERII to najświeższe informacje gospodarcze – aktualne kursy walut, notowania giełdowe i cen surowców, wiadomości ze spółek głównego parkietu i NewConnect. Przeczytaj rekomendacje ekspertów i z sukcesem pomnażaj swój kapitał.

Ceny złota czeka spory wzrost. Jest nowa prognoza Goldman Sachs

Żaden z metali szlachetnych nie jest lepszy w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jednak jest kilka powodów, aby przynajmniej część kapitału ulokować w srebrze. Jednym z nich jest fakt, że aktualnie metal ten jest niedowartościowany. Jeśli chcesz w łatwy sposób zarabiać na zmianach cen złota, wypróbuj Capital.com i handluj wygodnie w zaciszu własnego domu.

No Comments

Post A Comment